top of page

Pamario kraštas

Kviečiame į Pamario kraštą, pilną netikėtumų ir paslapčių, kur kaip niekur kitur Lietuvoje, juntama gamtos didybė ir grožis, kur vanduo kuria gyvenimą, o žmogus - tik prisitaiko. Krašto savitumą sunku apsakyti: reikia atvažiuoti, pamatyti ir pajausti.

Pamario krašte yra daugybė puikių sodybų ir viešbučių, kur galite apsistoti ir esate laukiami visus metus. Pasirinkę mūsų laivo maršrutą Minija-Uostadvaris-Nida galėsite greitai, saugiai, kupini naujų pojūčių pasiekti kitą Marių krantą (Neringa). Tuo pačiu prisidėsite gelbėdami mūsų gamtos perlą Kuršių neriją nuo automobilių gausos. Mūsų vasarų orai tikrai permainingi. Oras puikus - lekiam prie jūros. Debesėliai - tada prašome, daugybė nuostabių objektų, kuriuos verta pamatyti ir aplankyti pamario krašte.

Tad keliam bures ir pirmyn!

Pamario kraštas – regionas, kurį sudaro visa Šilutės rajono vakarinė dalis palei Nemuną, Kuršių marias, jam priklauso užliejamos pavasario pievos, Žalgirio miškas ir Rusnės sala, Ventė ir Kintai.

Ventės rage, labiausiai į vakarus nutolusiame Šilutės rajono taške, prof. Tadas Ivanauskas 1929 m. įkūrė paukščių žiedavimo stotį.

Mingė

Netoli Kintų, prie Minijos upės, yra Minijos (Mingės) kaimas, vadinamas lietuviškąja Venecija, mat jį skiria ne gatvė, bet Minijos upė. Abipus upės gyvenantys žmonės susisiekia valtimis.

Rusnė

Rusnės miestelis yra įsikūręs vienoje iš salų, Atmatos ir Skirvytės upių sankirtoje. Tai pati pietvakariausia Šilutės rajono dalis. Rusnės ir Nemuno deltos salos iš pietų pusės ribojasi su Rusijos Kaliningrado sritimi. Iš vakarų pusės Nemuno deltos salą skalauja Kuršių marios. Iš šiaurės pusės Rusnės sala ribojasi su Atmatos upe ir netoli esančia Krokų Lanka. Iš rytų pusės Rusnės sala turi gerą susisiekimą su Šilutės miestu ir šalia esančiomis pavasarį užliejamomis pievomis.

------

Kiekvienais metais ta pati dilema- Pajūris ar Kaimo sodyba?
Juk galima viena meškere pagauti dvi skirtingas žuvis. Nuostabi gamta, puikios pamario krašto sodybos kur šeimininkai dar nėra išlepinti didmiesčių gyventojų. Patrauklus kainos ir kokybės santykis. Rusnės saloje puikiai sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai. Didelė vandens pramogų pasiūla, nuo baidarių iki prabangių katerių, vandens motociklų. Žvejo laukia puikūs laimikiai.

Ir pagaliau, puikus susisiekimas vandeniu su Neringa ir Nida. Keltai Iš Minijos kaimo, Uostadvario, Šilutės uosto bei Ventės rago. Skirtingi laikai, kainos, greičiai. Nepamirškite dviračio! Valandėlė ir Jūs jau prie jūros!
Šiemet puikią keltų kompaniją papildė naujas narys, jaunas ir greitas prancūzas, kateris „Beneteau Barracuda 9“, kuris vedamas jaunatviškų ambicijų pasistengs išpildyti visus Jūsų norus ir užgaidas!
Nedidelės pastangos internete, telefonu, banko kortele ir mes su plačia šypsena :) pasitiksime Jus kieme arba denyje.

bottom of page